Welcome

Anti Essays offers essay examples to help students with their essay writing.

Sign Up

Die Welle Essay

  • Submitted by: kjjffes
  • on November 12, 2012
  • Category: Psychology
  • Length: 1,007 words

Open Document

Below is an essay on "Die Welle" from Anti Essays, your source for research papers, essays, and term paper examples.

Die Welle

1-Die Welle filminin teması ne idi? Filmde anlatılmak istenen nedir? Başarılı bir şekilde anlatılmış mıdır? Yorumlayınız.
  Filmin ana teması faşizmin ilgi çekiciliğidir. Ayrıca filmde bencillik ,ego, güç isteği, eşitlik temaları da işlenmiştir. Filmde anlatılmak istenen zamanında seksen milyon insanın nasıl bir kişinin peşinden gittiğidir. Ayrıca hikayemizde yer alan karakterlerin zihinsel, çevresel ve ailevi durumlarının onları nasıl bir kaosun içine sürüklediğidir. Film başarılı olabilir ama ben çok beğenmedim kitabının daha iyi olduğunu söylüyorlar ayrıca anlatılmak istenen kısa tutulmuş hikayelerde de bazen kopukluklar var.


2- Müdür Kolhage, Dieter Wielanda anarşi kursunu hangi gerekçelerle vermiştir. Rainer Wenger’in kurs   değişiklik istemini müdürün kendi aralarında çözmelerini istemiş olması olayın akışında bir etmen midir? Farklı çözüm olabilir miydi yorumlayınız.
Buradaki gerekçeyi müdür Rainere Wielanda nın kursa iyi hazırlandığını söyleyerek başlamıştır.Fakat bence asıl sebep Rainer in anarşi ile olan geçmişini gün yüzüne çıkarmak istememesidir.Olayın kendi aralarında çözmek istemesi kesinlikle bir etmendir.Wielanda nın Rainer e karşı tutumu Rainer i sinirlendirmiştir farklı bir şekilde Rainer intikam alsada Wielanda nın şu sözü herşeyi açıklar niteliktedir.’Proje haftasındaki amaç öğrencilere demokrasinin yararlarını göstermek nasıl Molotof kokteyl yapılacağını öğretmek değildir.’

  3-Filmde Rainer Wenger’in liderlik stili nedir? Neden başarısız olmaktadır?Sizce liderlik stilini ne zaman değiştirmeli idi?
  Liderlik stili diktatörlüktür. Basarisiz olmasının sebebi yarattığı birliğin ne kadar ileri gittiğini görememesidir. Birliği kontrol altına alamamış üstelik kendisini de   çok kaptırmıştır. Sınırları belirleyememiştir. Böylece öğrenciler iyice değişmiş olaylar çevrelerine yansımaya başlamıştır. Rainer liderlik stilini hareket kurumsallaşmaya başladığı an durdurmalıydı.

  4-Otokrasiyi kitle psikolojisi yönünden...

Show More


Citations

MLA Citation

"Die Welle". Anti Essays. 16 Dec. 2018

<http://parimatch-stavka7.com/free-essays/Die-Welle-347439.html>

APA Citation

Die Welle. Anti Essays. Retrieved December 16, 2018, from the World Wide Web: http://parimatch-stavka7.com/free-essays/Die-Welle-347439.html


更新至2 大陆/2019 新大头儿子和小头爸爸 | 星球大战:前线2 | Jason Segel