Welcome

Anti Essays offers essay examples to help students with their essay writing.

Sign Up

Teater Keskajal Essay

  • Submitted by: triiniti
  • on January 6, 2013
  • Category: Arts and Music
  • Length: 256 words

Open Document

Below is an essay on "Teater Keskajal" from Anti Essays, your source for research papers, essays, and term paper examples.

The theatre oli teine paikne teater, mis Inglismaale ehitati. Esimene oli Red Lion.   The Theatre projekteeriti 1576 aastal James Burbage ja John Brayne poolt.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Theatre


Lavastused

Katoliku kirik oli lõbustuste ja teatri vastu, kuid ometi võeti kasutusele vaimulik draama, mida etendati pidulikel jumalateenistustel ehk missadel. Piiblitekste ei loetud siis kuivalt vaid tihti dialoogina, millele oli lisatud liikumine. Osade jagamisel anti alati “pühad osad” vaimulikele ja muid tegelasi mängisid käsitöölised.


13.saj. tõi endaga kaasa näidendid imetegudest ehk miraaklid. Kogu konflikt või probleem päästeti tänu pühaku õigeaegse vahelesegamisega. Miraaklite lõpp oli alati selline, mis andis võidu headusele kurja üle. Paljude miraaklite sisuks olid ka pühakute elulood.
14. saj. hakati keskaegsetes linnades esitama suuri vabaõhulavastusi – müsteeriume

 Suurte laatade ajal korraldati rae, tsunftide ja kiriku eestvedamisel näidendeid. Piibliteemadele hakati lisama ka ajalisi ja rahvuslikke jooni. 15.saj. esitati juba puht ilmalikke müsteeriume.
Linnas tehti laatadeks ja müsteeriumiteks palju ettevalmistusi: puhastati tänavad, platsid, majad kaunistati lippude ning lillevanikutega.


VANKRID JA PLATVORMID

Inglismaal, Madalmaades ja Hispaanias kasutati lava asemel vankrit, mille alumine pool oli kaetud eesriidega ning täitis garderoobi rolli ja ülemisel poolel olid kulissid ning toimus tegevus. Etendus algas peakiriku juurest. Sealt sõitsid “lavavankrid” raekoja ette, kus esitati esimesed stseenid ja liiguti edasi turuplatsile. Kõikjal oli rahvasumm, kes ootas näitlejaid. Nii muutus kogu keskaegne linn korraga teatriks ja linnaelanikud publikuks.
Kesk-Euroopas kasutati vankrite asemel “simultaanlava”. Linna kõige suuremale väljakule püsitati kuni tosin pisikest lava. Mõningaid stseene esitati ka väljaku keskel, kust oli palju hõlpsam jälgida tegevust....

Show More


Citations

MLA Citation

"Teater Keskajal". Anti Essays. 11 Dec. 2018

<http://parimatch-stavka7.com/free-essays/Teater-Keskajal-383657.html>

APA Citation

Teater Keskajal. Anti Essays. Retrieved December 11, 2018, from the World Wide Web: http://parimatch-stavka7.com/free-essays/Teater-Keskajal-383657.html


Dix pour cent Saison 2 Episode 1 Virginie et Ramzy | Season 2 Episode 6 This Is Not Good | Tuesday Movie